A műtárgy.com szinte már tradíciószerűen egy kiállításajánlóval köszönti a karácsonyt. Ilyenkor olyan tárlatokat ajánlunk, amiket két ünnep között igazán érdemes megnéznie annak, aki izgalmas és értékes művészeti élményre vágyik.
A két ünnep között sokszor több időt tudunk a szeretteinkkel tölteni, mint különben, és az itt bemutatott kiállítások többsége családi programként is megállja a helyét. Igyekeztünk egy minél változatosabb kiállítás-palettát összeállítani, így magyar és külföldi művészek, fotó, szobrászat festmény és fényművészet egyaránt szerepel az ajánlónkban.
Ludwig Goes Pop + The East Side Story, Ludwig Múzeum
Roy Lichtenstein: Vörös csűr II., 1969. Museum Ludwig, Köln. Fotó © Rheinisches Bildarchiv
A Ludwig Múzeum nagyszabású, két emeletet elfoglaló tárlatára érdemes időt szánni, ez azonban nagyszerű műélvezetet és szórakozást jelenthet a karácsony utáni napokra. Andy Warholtól Roy Lichtensteinen át a pop art által megérintett kelet-európai művészekig tart a művészlista. Ez a kiállítás biztos ott lesz 2015 legnépszerűbb tárlatai között!
A túlélő árnyéka - Az El Kazovszkij-élet/mű, Magyar Nemzeti Galéria
Fotó: MTI
Rég volt olyan kiállítás a Magyar Nemzeti Galériában, melyet olyan várakozások előztek volna meg, mint a pár éve elhunyt festőművész, El Kazovszij tárlatát. A Rényi András kurátori koncepciója alapján bemutatott nagyszabású tárlat önmagában is garantálja, hogy El Kazovszij különleges művészetéről még sokáig beszéljünk.
A MEXIKÓI BŐRÖND - Capa, Chim és Taro újra felfedezett negatívjai a spanyol polgárháborúról, OSA Archívum
Fotó: Gerda Taro / ©International Center of Photography
Csak pár napja nyílt ez az izgalmas kiállítás az OSA Archívumban, amely a magyar származású Robert Capa, illetve Gerda Taro és Chim (David Seymour) elveszettnek hitt spanyol polgárháborús felvételeit mutatja be. Ezek a fotók kalandos úton pár éve kerültek elő Mexikóból, és most először láthatóak Budapesten.
Samu Géza emlékkiállítás, Műcsarnok
Forrás: Műcsarnok
Az 1990-ben fiatalon elhunyt Samu Géza neve talán keveseknek csenghet ismerősen, pedig a generációjának az egyik legizgalmasabb szobrásza volt. A népies és mégis univerzális motívumokat nagyszabású, szobor-installációkban kifejező művész nem véletlenül szerepet az 1988-as Velencei Biennálén Pinczehelyi Sándorral és Bukta Imrével együtt.
Nicolas Schöffer retrospektív, Műcsarnok
A kinetikus szobrairól ismertté vált, magyar származású, de főként Franciaországban alkotó Nicolas Schöffer egykori műtermében tárolt munkáiból rendezett kiállítást Rockenbauer Zoltán a Műcsarnokban. Schöffer egyfajta "futurisztikus-retro", a fénnyel játszó munkáiból nyílt kiállítást izgalmas kalandozást ígér egy kísérleti területen.
Edvard Munch, szerelem, halál, magány, Albertina, Bécs
Ha pedig valaki Bécsig kalandozna a következő hetekben, annak nyugodt szívvel ajánlhatjuk Edvard Munch kiállítását. A kiállításon látható a norvég művész híres Sikolya is, de a tárlat bebizonyítja, hogy Munch ezen a képen túl is egy nagyszerű művész volt.
(Szerző: Műtárgy.com )