A plakát sokáig a könnyűzenei koncertek legfontosabb hirdetési formája volt. A műtárgy.com most olyan, jellemzően 1980-as évekbeli magyar zenei plakátok közül válogatott, melyeknek nem csak a tartalmuk, hanem a dizájnjuk is különleges. Az 1980-as évek koncertplakátjainak többek közt azért is lett divatja az elmúlt években, mert a korszak két fontos gyűjtőjének, Szőnyei Tamásnak és Szabó Györgynek a posztereit többször is kiállították, utoljára a Pokoli aranykor című tárlaton.
A Biztosság az 1980-as évek első felének legfontosabb magyar alternatív zenekara volt, ez a plakát pedig az együttes utolsó turnéjára készült. A banda, amit többek közt feLugossy László, Wahorn András és ef Zámbó István csinált, történetére 2011-ben a Műcsarnokban egy kiállítás is emlékezett.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
Az 1980-as években nagy divatja volt a korabeli alternatív és new wave zenészeket is bemutató filmeknek. Ennek egy ékes példája az 1981-es Kopaszkutya, melynek legfontosabb szerepeit Schuszter Lóránt, Hobó és Deák Bill Gyula játszotta.
Xantus János filmje, a Rock térítő eredetileg a Neurotic együttesről akart szólni, azonban az élet közbeszólt: az együttes frontembere, Pajor Tamás épp a forgatás ideje alatt tért meg, így a film azt dolgozza fel, hogy hogyan lesz egy alternatív sztárból Pajor egy gyülekezet hívő tagja.
Kikiáltási ár: 25.000 Ft
Az Art Deco egy különleges együttese volt az 1980-as évek budapesti szcénájának, ami elsősorban ipari zajzenét játszott. Az együttes plakátjai, melyeket Soós György készített, pedig legalább olyan izgalmasnak számítanak, mint a zenéjük.
Kikiáltási ár: 20.000 Ft
Akit a külföldi zenészek magyarországi plakátjai érdekelnek annak, izgalmas lehet Alice Cooper 1970-es évekbeli budapesti koncertjének posztere. Cooper az 1970-es évek elején lett sztár, elsősorban nem is zenéjének, hanem különleges, sokszor provokatív színpadi show-inak köszönhetően.
Akit pedig zavar a sok zaj és zene, annak szól ez az 1972-es propagandaplakát, ami ki tudja milyen sikerrel, de csendre próbálta inteni az embereket.